Při půjčce po telefonu buďte opatrní a obraťte se na ověřené poskytovatele

Publikováno 22.08.2013
Název aktuality

V poslední době řešila Česká obchodní inspekce (ČOI) několik případů, kdyby byl zájemce o půjčku přesměrován na linku s výrazně drahým tarifem. Tito zájemci často půjčku nezískají, přitom ale musí uhradit účet ve výši až několika desítek tisíc korun.

Tito podvodní poskytovatelé půjček využívají telefonní linky s vysokou sazbou za minutu od 95 korun výše. Použití těchto linek bylo sice omezeno novelou zákona o spotřebitelském úvěru, který vešel v platnost v únoru letošního roku, ale i přes toto omezení si poskytovatelé půjček našli způsob, jak obejít zákon.

Pokud se Vás bude poskytovatel půjčky snažit získat tím, že půjčku dostanete na základě certifikátu, buďte velmi obezřetní. Abyste získali tento certifikát, musíte zavolat na linku, která zcela určitě bude mít vyšší tarif než u běžných linek. Účet za hodinový hovor se pak může vyšplhat až na 5 700 korun. A takový hovor rozhodně bude trvat déle než jednu hodinu.

Náš tip: “Sjednejte si rychlou půjčku na iPujcka.cz!”Půjčku nedostanete, ale zaplatíte tisíce korun za hovor

Je třeba si uvědomit, že tyto subjekty nemají zájem někomu půjčit peníze, ale pouze vydělat na co nejdelším hovoru. Hovory jsou úmyslně co nejvíce prodlužovány a cena se snadno vyšplhá až na 50 000 korun. Při sjednávání půjčky se proto obraťte na ověřené poskytovatele půjček. Cenu hovoru za minutu, si předem raději ověřte nebo si půjčku sjednejte osobně či online.
Česká obchodní inspekce (ČOI) provádí kontrolu a dozor fyzických a právnických osob, které prodávají nebo dodávají výrobky na český trh, poskytují služby nebo provádí jinou obchodní činnost. Jedná se o orgán státní správy, který je ustanoven zákonem č. 64/1986 Sb.. Je podřízený přímo Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Více informací najdete na http://www.coi.cz/.