Porovnejte si půjčky a ušetřete až desetitisíce korun

Publikováno 29.04.2014
Název aktuality

Finanční odborníci lidem neustále doporučují, aby si před sjednáním půjčky porovnali více nabídek od různých společností. Mohou tak ušetřit stovky až tisíce korun. Stále více Čechů si to uvědomuje a téměř 70 procent z nich při výběru půjčky využívá služeb online porovnávačů.

Ještě před několika měsíci tomu však nebylo. Češi často uzavírali půjčky na základě první nabídky, aniž by si zjišťovali, zda je opravdu výhodná. Naopak tyto půjčky byly v mnoha případech spíše nevýhodné. Dnes už je naštěstí situace odlišná a Češi jsou stále více finančně odpovědnějšími. Potvrzuje to také průzkum společnosti Sberbank CZ, z jehož výsledků vyplynulo, že více než 69 procent Čechů si půjčky nejprve porovná a teprve poté si z nich vybere nejlepší variantu.

Hlavním kritériem zůstává úroková sazba a půjčky online

Při výběru půjčky se Češi i nadále rozhodují zejména podle výše úrokové sazby (61 procent dotázaných). Dále pak sledují objem přeplacených prostředků, množství a výši poplatků souvisejících s půjčkou. Třetina lidí upřednostňuje rychlost vyřízení půjčky a minimum administrativy. 70 procent dotázaných preferuje bankovní půjčky před nebankovními.

Pro 70 procent dotázaných je lákavá možnost si půjčku uzavřít jednoduše online, aniž by opustili svůj byt či dům. Tuto možnost plánuje v brzké době využít 21 procent dotázaných a 49 procent o této možnosti alespoň uvažuje.

To platí zejména pro případ menších půjček do 5 tisíc korun. Tyto půjčky jsou v posledních měsících velkým trendem a Češi je využívají zejména v případech, kdy potřebují peníze na uhrazení nečekaných výdajů nebo překonání menších finančních potíží. Nabídku na rychlou půjčku najdete na http://www.ipujcka.cz/. Online půjčky šetří Váš čas i peníze.