Na splácení půjčky nezapomínejte. Sankce za nesplácení Vás vyjdou velmi draho

Publikováno 15.08.2013
Název aktuality

Půjčky se mohou výrazně prodražit kvůli sankčním podmínkám. Některé banky mají dokonce vyšší sankce, než vybrané značkové nebankovní společnosti. Tyto informace vyplynuly se srovnání serveru Bankovnipoplatky.com.

Server se přímo zaměřil na banky a její sankce za nedodržování podmínek oproti nebankovním společnostem. Ukázalo se, že některé banky mají komplikované a nesrozumitelné smlouvy o úvěru, z nichž nejsou jasné všechny sankce, který spotřebiteli hrozí.

""Už několik let upozorňuji na fakt, že zatímco u značkových nebankovních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů je vyvíjen tlak na zlepšování postavení klientů, v případě bank se tak neděje v mylném dojmu, že u nich jsou smluvní podmínky nastaveny dostatečně ""bezpečně"" a zcela automaticky,"" poukazuje na nedostatky provozovatel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

 

Jak je to s upomínkami?

V případě, že nesplácíte půjčku včas, je banka povinna Vám poslat písemnou upomínku. V současné době je zasílání upomínek různé u jednotlivých bank. Nejasná je frekvence i počet zaslaných upomínek. Výše poplatku se pohybuje od 100 do 1 000 korun.

""Některé banky reagují téměř obratem, jiné dávají klientům až jeden týden času na nápravu. Kuriozitou jsou potom například poplatky ve smlouvě na žádost klienta. I u pouhé změny adresy tak mohou spotřebitelé zaplatit bankám nemalé peníze,"" vysvětluje Nacher a dodává, že klienti by měli v první řádě půjčku splácet řádně a včas, ale že by měli být vždy dopředu upozornění na všechna rizika, která souvisí s porušením smlouvy.

 

Náš tip: “Sjednejte si ověřenou půjčku do 500 do 10 000 Kč na iPujcka.cz.”

 

Přečtěte si smlouvu důkladně a předejděte problémům

Před podpisem smlouvy, si ji vždy důkladné přečtěte, zeptejte se na všechny sankce a nechte si vysvětlit veškeré Vaše nejasnosti. Trvejte na tom, aby vše, co s půjčkou souvisí, bylo ve smlouvě uvedeno. Pokud s něčím nesouhlasíte nebo něčemu nerozumíte, smlouvu v žádném případě nepodepisujte.