Jsou rychlé půjčky výhodnější než kreditní karty?

Publikováno 13.05.2014
Název aktuality

Rychlé půjčky jsou trendem posledních měsíců. Poskytovatelé rychlých půjček tvrdí, že jejich hlavním cílem je nabídnout lidem možnost rychlého získání peněz, aby jednodušeji překlenuli krátkodobý nedostatek finančních prostředků. Jsou tyto rychlé půjčky výhodnější než oblíbené kreditní karty?

Nabídka půjček se neustále rozšiřuje a jejich poskytovatelé přichází s novými a novými nápady. Jedním z nich jsou právě rychlé půjčky. Poskytovatelé zájemcům o tyto půjčky garantují, že peníze budou mít na svém bankovním účtu během pár hodin nebo dokonce minut.

Jsou rychlé půjčky obranou před zadlužením?

Zastánci kreditních karet tvrdí, že kreditní karta má oproti rychlým půjčkám zásadní výhody. Na kreditní kartě si můžete zvolit různě vysoký limit a peníze můžete využívat dokola. Díky bezúročné lhůtě si můžete peníze půjčovat doslova zadarmo. Skutečnost je však taková, že málokdo umí kreditní kartu používat takto. S kreditními kartami lidé utratí často mnohem více, než je nezbytně nutné, a úroky jsou poté značně vysoké. Nemluvě o poplatcích za výběry hotovosti z bankomatů, které se pohybují ve výši desítek korun za jeden výběr. Naproti tomu s rychlou půjčkou si půjčíte pouze tolik, kolik opravdu potřebujete. Výše půjčky navíc zpravidla nepřekročí hodnotu 5 000 korun a dle zákona nejde o spotřebitelský úvěr. Za půjčku nezaplatíte žádný úrok, ale pouze jednorázový poplatek.

Peníze do patnácti minut

Hlavní výhodou rychlých půjček je rychlost vyřízení žádosti o půjčku. Půjčku lze kompletně vyřídit online a peníze jsou na bankovní účet odeslány během pár minut. Zájemci tak mohou mít peníze k dispozici i během patnácti minut. Vzhledem k výši půjček nemusí zájemce dodávat potvrzení o příjmu ani další doklady. U půjčky navíc dopředu přesně víte, kolik opravdu zaplatíte.

U kreditních karet je velmi těžké říct, kolik Vás opravdu stojí. Peníze je možné využívat donekonečna podle toho, jak využité prostředky splácíte. Úroky se však pohybují i nad 20 procent a pokud tedy využité prostředky nesplatíte v rámci bezúročného období, kreditní karta se Vám značně prodraží.